poniedziałek, 18 września 2017

Uprawnienia elektryczne grupa G1


Uprawnienia elektryczne grupa G1Zapraszamy na kurs elektryczny do  1 kV i powyżej  1 kV przygotowujący do egzaminu przed komisją SEP. Dzięki niemu zdobędziesz uprawnienia SEP Grupy G1 D i E lub E.

Jeśli w swojej pracy wykonujesz czynności eksploatacyjne instalacji elektrycznych w zakresie konserwacji, obsługi czy montażu instalacji elektrycznych w budynkach czy urządzeniach, jeśli ładujesz i wymieniasz baterie w wózkach elektrycznych albo wykonujesz drobne czynności elektryczne, takie jak chociażby wymiana żarówki, musisz  posiadać świadectwo kwalifikacyjne zezwalające na eksploatację urządzeń, instalacji i sieci do  1 kV grupy G1 Dozór i Eksploatacja.
Jakie urządzenia i instalacje elektryczne obejmuje grupa elektryczna G1?


Grupa elektryczna G1 obejmuje następujące urządzenia i instalacje elektryczne:

- urządzenia prądotwórcze przyłączone do krajowej sieci elektroenergetycznej bez względu na wysokość napięcia znamionowego,

- urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu nie wyższym niż 1 kV,

- urządzenia, instalacje i sieci o napięciu znamionowym powyżej 1 kV,

- zespoły prądotwórcze o mocy powyżej 50 kV,

- urządzenia elektrotermiczne,

- urządzenia do elektrolizy,

- sieci elektrycznego oświetlenia ulicznego,

- elektryczną sieć trakcyjną,

- elektryczne urządzenia w wykonaniu przeciwwybuchowym,

- aparaturę kontrolno-pomiarową oraz urządzenia i instalacje automatycznej regulacji; sterowanie i zabezpieczenie urządzeń i instalacji wymienionych powyżej.

Wystarczy, że masz ukończone 18 lat, a już dziś możesz zapisać się na nasz kurs elektryczny grupa G1 i zdobyć uprawnienia elektryczne wydawane przez SEP. Każde szkolenie kończy się bowiem egzaminem przed państwową komisją egzaminacyjną. Egzamin organizujemy albo na terenie naszej hali szkoleniowej w Łodzi, albo na terenie firmy klienta - dojeżdżamy na terenie całej Polski. Dla dużych zorganizowanych grup przewidujemy atrakcyjne zniżki.

Kursanci, którzy zdecydują się uczęszczać na zajęcia w Łodzi mają do dyspozycji nasze urządzenia magazynowe, takie jak wózki widłowe, suwnice czy podesty. To na nich podczas zajęć praktycznych zdobywają umiejętności wykonywania pomiarów elektrycznych urządzeń oraz czynności eksploatacyjnych, na które zezwalają uprawnienia do 1 kV. Więcej szczegółów znajdziecie na naszej stronie internetowej. Zachęcamy również do skontaktowania się z naszym specjalistą - z chęcią odpowie na wszystkie Wasze pytania i wątpliwości (telefon  737 - 446 - 866). Zapraszamy!

3 komentarze:

  1. Skorzystaliśmy z oferty na systemy tras kablowych ze stali od firmy Niedax (www.niedax.pl) - było warto!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli wykonujemy zawód elektryka to na pewno różnego rodzaju uprawnienia są nam potrzebne. Gdy robimy tylko prace na zasadzie wymiany pokrywy do gniazda https://interblue.pl/pokrywy-do-gniazd,c,167 to raczej specjalnych kwalifikacji nie trzeba mieć.

    OdpowiedzUsuń