poniedziałek, 12 grudnia 2016

Jak wygląda egzamin SEP?

Jak wygląda egzamin SEP?


Zgodnie z załącznikiem nr 1 Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzenia posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. Nr 89 poz.828 i Nr 129, poz. 1184 oraz z 2005 r. Nr 141, poz. 1189) osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji czy sieci powinny posiadać świadectwa kwalifikacyjne. Rodzaj urządzeń, instalacji i sieci, przy których eksploatacji wymagane jest posiadanie stosownych kwalifikacji znajdziecie pod linkiem.

 Przed przystąpieniem do egzaminu należy złożyć stosowny wniosek, który znajdziecie na stronnie Stowarzyszenia Elektryków Polskich - link.  Następnie należy uiścić opłatę, która od 1 stycznia 2016 r.  za każdy złożony wniosek o sprawdzenie kwalifikacji wynosi 185,00 zł. Dobre firmy szkoleniowe same zajmują się wszelkimi formalnościami związanymi z uzyskaniem uprawnień elektrycznych do 1kV, a także powyżej 1 kV. Firma szkoleniowa Awans B.H.P., w której pracuję, szkolenia oraz egzamin organizuje na swojej hali szkoleniowej w Łodzi, a na życzenie klienta również na terenie jego firmy. Egzamin odbywa się przed komisją SEP - ma charakter ustny i składa się z pytań praktyczno-teoretycznych. Po pozytywnym zdaniu egzaminu kursant otrzymuje świadectwo kwalifikacyjne (uprawnienia elektryczne G1 D i E), którego wzór zamieszczam poniżej.Więcej na temat szkoleń elektrycznych do i powyżej 1 kV znajdziecie na stronie. Zapraszam.

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. System tras kablowych niedax jest genialnym rozwiązaniem dla firm małych i dużych. Jest podstawą dla każdego elektryka borykającego się z problemem kabli.Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, chciałem się zapytać, jak wygodniej i taniej zaopatrzyć swoją firmę. Nigdy nie byłem zwolennikiem zakupów przez internet, ale niedawno natknąłem się na stronę https://dlaelektrykow.pl/134-gniazda-i-laczniki, aby tam zamówić gniazdka itp. Potrzebuję tego sporo, a widzę, że można sporo zaoszczędzić. Ty kupujesz wszystko stacjonarnie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój znajomy ostatnio opowiadał o pracy elektryka i z tych opowiadań wynika, że łatwa praca to nie jest. Czasem zła decyzja lub zła wiedza o danym systemie może wyrządzić krzywdę wielu osobom, dlatego ja robię zakupy na stronie https://www.interblue.pl/ wszystkich potrzebnych rzeczy do naprawy instalacji elektrycznej i dzwonię po fachowców.

  OdpowiedzUsuń